fbpx

Si është bërë çaji i prishur?

Si të pini çaj shkatërrimtar

Uinaji i prishur

Koha e përgatitjes 1 orë dhe minuta 2

Gatuani për 5 minuta

përgatitja e çajit të prishjes hapi 2

Derdhni një lugë gjelle gërmadhë me gjysmë litër ujë të ftohtë dhe lëreni të ziejë dhe gatuajeni për 5 minuta.

Lëreni të qëndrojë për 45 deri në 60 minuta

Uinaji i prishur

Hiqeni nga nxehtësia dhe lëreni të qëndrojë 45 deri në 60 minuta. Tendosni dhe pini 3 decilitër çaj 1 herë në ditë.

Efektet shëruese të çajit të prishjes

Rujevina përdoret kundër diarresë, kundër ndihmon me periodontitin. Teaji përdoret gjithashtu për problemet me hemorroide. Mund të përdoret kundër infeksioneve të traktit urinar për të ndihmuar në problemet e veshkave.
Për infeksione më të forta dhe më të vazhdueshme të traktit urinar, përdorni E-Drops.

Ju mund të merrni çaj dhe pika nga gërmadha në Farmacitë Bimore Aromatica në Sarajevë ose ne i dërgojmë me postë në të gjitha pjesët e Bosnjës dhe Hercegovinës.

koment

Kjo faqe përdor Akismet për mbrojtjen e spamit. Mësoni se si trajtohen të dhënat e komenteve.