fbpx

Како се прави чај од пропаст?

Како да пиете чај од пропаст

Расишен чај

Време на подготовка 1 час и 2 минути

Гответе ја 5 минути

подготовка на чај од пропаст чекор 2

Истурете една лажица пропаст со половина литар ладна вода и оставете да зоврие и варете 5 минути.

Оставете да отстои 45 до 60 минути

Расишен чај

Извадете од топлина и оставете да отстои 45 до 60 минути. Вирус и пијте 3 децилитар чај 1 пати на ден.

Исцелување ефекти на чај што уништува

Рујевина се користи против дијареја, против помага при периодонтитис. Чајот се користи и за проблеми со хемороиди. Може да се користи против инфекции на уринарниот тракт за да помогне во проблеми со бубрезите.
За посилни и потрајни инфекции на уринарниот тракт, користете Е-Капки.

Може да добиете чај и капки од пропаста во Хербалните аптеки Ароматика во Сараево или испраќаме по пошта до сите делови на Босна и Херцеговина.

Коментар

Оваа страница го користи Akismet за заштита од спам. Дознајте како се постапуваат со податоците за коментарите.