fbpx

Како се прави чај од пропаст?

Чај од урнатините на Сараево
Како да пиете чај од пропаст

Расишен чај

Време на подготовка 1 час и 2 минути

Гответе ја 5 минути

подготовка на чај од пропаст чекор 2

Истурете една лажица пропаст со половина литар ладна вода и оставете да зоврие и варете 5 минути.

Оставете да отстои 45 до 60 минути

Расишен чај

Извадете од топлина и оставете да отстои 45 до 60 минути. Вирус и пијте 3 децилитар чај 1 пати на ден.

Исцелување ефекти на чај што уништува

Рујевина се користи против дијареја, против помага при периодонтитис. Чајот се користи и за проблеми со хемороиди. Може да се користи против инфекции на уринарниот тракт за да помогне во проблеми со бубрезите.
За посилни и потрајни инфекции на уринарниот тракт, користете Е-Капки.

Може да добиете чај и капки од пропаста во Хербалните аптеки Ароматика во Сараево или испраќаме по пошта до сите делови на Босна и Херцеговина.

Рецепт за леб од леќата и брашно од пченка

леб од леќата од леќата

Рецепт за леб од леќата и брашно од пченка

Мирјана Хасанагиќ
За овој вкусен леб без квасец, не ми требаат премногу вештини за готвење, а рецептот ќе го ценат и искусни домаќинки.
Потребна ви е подлабока тава која исто така може да биде во рерната или помалата тава.
За гарантиран успех, користете квалитетни состојки како брашно од мелницата Рашиќ, кои можете да ги добиете во Ароматика.
Време за подготовка 1 hr
Време за готвење 20 мин
Вкупно време 2 часот 20 мин
Се разбира Страна Антена
кујна Медитеранот
Сервиси 4 лица
Калории 300 kcal

опрема

 • Шпорет
 • Тава, која исто така може да биде во рерната или мала тава
 • Неколку чинии

Состојки
  

 • 1.5 чаши пченкарно брашно од мелницата интегрален
 • 1.5 чаши брашно од леќата од мелницата интегрален
 • 2 лажички прашок за пециво
 • 1 лажичка соли море или Хималај
 • 1 / 2 чаши лука ситно сецкан
 • 1 парче лута пиперка по вкус
 • 1 чаша млади пченка може да биде замрзнат или конзервиран
 • 2 парчиња јајца улупана
 • 1 3 / 4 чаши јогурт течност
 • 4 лажици путер дел може да се замени со маснотии

инструкции
 

 • Загрејте ја рерната на 450 степени.
 • Добро измешајте брашно од пченка и леќата, прашок за пециво и сол, кромид и бибер.
 • Во друг сад измешајте ги јајцата, јогуртот или кефирот. Додадете исецкан кромид, лута пиперка и јагоди од пченка.
 • Загрејте само две лажици путер и измешајте со јајца и кисело млеко.
 • Другите две лажици путер или маснотии се растопуваат во тава додека не почне да зоврие.
  Додека путерот или маснотиите се топат во тавата, измешајте ги сите состојки во еден сад.
 • Кога сè е добро измешано, истурете ја утава во која се мачка путерот или маснотијата.
 • Кората треба да се формира веднаш.
 • Печете го на шпоретот околу една минута и пренесете го во рерната. Печете во рерната уште 25 до 30 минути.
 • Кога лебот се пече, оставете го да отстои уште шеесет минути пред да го исечете и сервирате.

забелешки

Пријатно!
Билната аптека Ароматика нуди избор на мелено интегрално брашно од мелницата Рашиќ.
Леќата, пченка, 'рж, јачмен и брашно од пченица во Сараево во Ароматица.
Слика на брашно од леќата
Клучен збор леќата, брашно од леќата, интегрално брашно, брашно од пченка, рецепт за леб од леќата

Производи од билната аптека Еликсир во Сараево

Хербална аптека Еликсир Капи Ароматица Сараево

Со задоволство ве известуваме дека Хербалната аптека Ароматика во Сараево ги нуди сите производи Еликсир.

Еликсир Сараево

 

Со својот квалитет, компанијата Еликсир се етаблира на босанскиот пазар како еден од водечките производители на растителни капки и тинктури.

Еликсир Сараево

Кои производи Еликсир можат да се купат во Хербалната аптека Aromatica?

Можеби е дека, поради големата побарувачка, во моментов немаме производ Еликсир во парк, но генерално во Ароматика можете да најдете целосна линија на овие производи.

Дали има други видови на растителни капки во ароматиката?

Ароматика нуди и целосен опсег Капка Хербамед Хусино, како и Е-Капи од д-р Енес Хасанагиќ. Ние, исто така, задржуваме асортиман на растителни капки и тинктури од други производители.

https://biljna-apoteka.ba/proizvod/eliksir-kapi-sarajevo-50-ml/

Познат и популарен Рамслин Капи од дива лук sremushka можете да ги добиете во три различни пакувања од 50 мл, 100мл и 200мл. 

Погледнете го комплетното ТВ-шоу Зона на здравје за капките на Ремслин и корисни ефекти на срем.

Капки еликсир:

 • 🌿 За стомакот
 • 🌿 Билка паѓа од пропаста
 • 🌿 За 'рбетот
 • 🌿 Билни капки коприва или коприва
 • 🌿 За тироидната жлезда
 • 🌿 Капки на срцето
 • 🌿 Смирувачки капки
  Female женски капка еликсир
 • Еликсир за белите дробови и бронхиите
 • 🌿 За вени
 • 🌿 За простатата
 • 🌿 за мигрена
 • 🌿 За маснотии
 • Drops Капки на црниот дроб

Крем еликсир:

 • 🌿 За псоријаза
 • 🌿 За брчки
 • 🌿 За дамки и пеги

Дистрибуција на производи

стандардна фотографија

Испорака и дистрибуција на производи.

Еден дел од нашите производи се достапни во сите делови на светот. Погледнете список за нарачки и нарачки https://drhasanagic.com

 • За Америка, Канада, Австралија, Нов Зеланд, Африка и Азија, произведуваме соли од Канада. (UPS-от или канадска пошта)
 • За земјите-членки на ЕУ и поголемиот дел од Европа, производите се испорачуваат од Хрватска. (Поста)
 • За земјите од поранешна Југославија, можете да контактирате со нашите дистрибутери и да порачате директно од нив. Погледнете го списокот подолу
 • Не се достапни сите производи во сите земји во регионот

Сите парцели се испорачуваат во рок од 24 часа или првиот работен ден по уплатата.

Дистрибутери и здруженија:

Хербална аптека Ароматика
Кундурџилук 20, Баскерија
Сараево
Телефон: 033 861-757
Viber / WhatsApp 061 749 601

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - САРАЕВО
Директен пикап и пошта за БиХ
Сенада Хасанагиќ
телефон: -061 556 949-

Босна и Херцеговина - БАJAА ЛУКА

Бранкица Марјановиќ
Телефон:-051 216 378-
Мобилен: 065-581-708
bmarjanovic@blic.net

Интернет-страница на Босна и Херцеговина
Испорака со експлицитна или редовна пошта до сите делови на БиХ
Нарачки над 60 километри, редовната поштарина е бесплатна.

ХРВАТИЈА
Игор ЕпепекТелефон / Viber / WhatsApp: 091-798-1836
Skype: sespek1
sretko.espek@gmail.com

Матео Бабиќ
Телефон / Viber / WhatsApp +385 091 939 7800
Скајп: mateo.babic07
mateo.babic07@gmail.com


СРБИЈА
СЛОВЕНИЈА И Северниот дел на КОСОВО
Убомир Михаиловиќ
Телефон:-065 291 6000-
ljubomir3@gmail.com


МАКЕДОНИЈА ВО 17.00:XNUMX часот
Радмила Софревска
Телефон:-075 696 768-
radmilasofrevska@gmail.com


МОНТЕНЕГРО
Мара Краralевиќ
Телефон:-069 665 596-
mara305@yahoo.com


E-КОСОВО - АЛБАНИЈА
Во моментов без дистрибутери


Канада и Америка
Ведран Хасанагиќ
Телефон: + 1 519 749 1925
Скајп: vedran.hasanagic
vedran@hasanagic.com